KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16326097
nr 1632 6097
Mollie Faustman
(1883-1966), Sverige
(tillskriven), Intyg a tergo, Tuttan & Putte, ej signerad. Blandteknik, bildmått: 10x15 cm, yttermått inklusive ram: 23x28 cm
Mollie Faustman, född 1883 i Stockholm, död 1966 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 15 juli 2024
kl 18:35:09
4/7 12:38:03
Mollie Faustman
Läs mer om Mollie Faustman